Angļu valoda

Bostona (ASV)

Bostona (angļu: Boston) ir pilsēta ASV, Masačūsetsas štata lielākā pilsēta, kā arī šī štata administratīvais centrs. Šī ostas pilsēta atrodas pie Masačūsetsas līča, Safolkas apgabalā, Amerikas Savienoto Valstu ziemeļaustrumos.

Braitona (Lielbritānija)

Braitona (angļu: Brighton) ir pilsēta Anglijas dienvidos Lamanša krastā. No XVIII gadsimta beigām līdz mūsdienām Braitona tiek uzskatīta par Anglijas prestižāko kūrortu. Politikā pazīstama kā Anglijas galveno politisko partiju ikgadējo konferenču vieta, bet mūzikā - kā grupas The Kooks dzimtene.

Devona (Lielbritānija)

Devona jeb Devonšīra (angl. Devonshire, saīsinātais angl. Devon) ir grāfiste Anglijas dienvidrietumos. Galvaspilsēta - Eksetera, lielākā pilsēta - Plimuta. Devonā tiek audzēti kartupeļi, graudaugi un dārzeņi. Tā ir bagāta ar tādiem derīgajiem izrakteņiem, kā alva, varš, mangāns, dzelzs,sudrabs, akmeņogles, marmors, slāneklis un dažādas mālu šķirnes. Labi attīstīta zivjsaimniecība un kuģubūve. Šeit ir daudz labu līču, īpaši dienvidu krastā.

Kalgari (Kanāda)

Kalgari (Calgary) ir pilsēta Kanādas dienvidaustrumos. Pazīstama arī kā ziemas sporta veidu un ekotūrisma centrs. Katra gada jūlijā Kalgari notiek viena no pazīstamākajām rodeo sacensībām - Calgary Stampede.

Londona (Lielbritānija)

Londona (angļu: London) ir Apvienotās Karalistes galvaspilsēta pie Temzas upes Anglijas dienvidaustrumos. Jau vairākus gadsimtus Londona ir viens no svarīgākajiem pasaules tirdzniecības, finanšu, politikas,kultūras un tūrisma centriem. Londona tiek uzskatīta par pasaules kultūras galvaspilsētu. Tā ir pasaulē visvairāk tūristu apmeklētā pilsēta pasaulē, un ar pasaulē lielāko lidostu sistēmu.

Losandželosa (ASV)

Losandželosa (angļu: Los Angeles), saukta arī par Eņģeļu pilsētu (the City of Angels) vai saīsināti par L.A., ir pilsēta ASV dienvidrietumos pieKlusā okeāna. Tā ir lielākā Kalifornijas štata pilsēta un otrā lielākā ASV pēc Ņujorkas.

Monreāla (Kanāda)

Monreāla (franču: Montréal, angļu: Montreal) ir pilsēta Kanādas dienvidaustrumos pie Otavas ietekas Sentlorensā (Sv. Labrenča upē). Otra lielākā Kanādas pilsēta un lielākā Kvebekas provinces pilsēta. Pilsētas kodols ir Monreālas sala Sentlorensas un Otavas upes satekvietā, bet Monreālas osta atrodas vietā, kur jūras kuģi spēj iebraukt augšup pa Sentlorensas jūras ceļu. Pilsētas iedzīvotāju vairums runā franču…

Ņujorka (ASV)

Ņujorka (angļu: New York City) ir pilsēta Ņujorkas štatā, ASV, tā ir visapdzīvotāka pilsēta ASV un Ņujorkas Metropoles centrs, kas ir viena no apdzīvotākajām metropolēm pasaulē. Ņujorkai ir liela nozīme vairākos sektoros — sakaros, finansēs, medijos, mākslā, modē, zinātnē, tehnoloģijās, izglītībā un izklaidē. Ņujorkā arī atrodas Apvienoto Nāciju galvenā mītne, kas Ņujorku padara par nozīmīgu ārvalstu darījumu vietu. Ņujorku…

Otava (Kanāda)

Otava (angļu: Ottawa, franču: Ottawa) ir Kanādas galvaspilsēta un valsts ceturtā lielākā pilsēta pēc iedzīvotāju skaita. Pilsētu divās daļās sadala Rido kanāls. Kanāla austrumu pusē dzīvo galvenokārt franču valodā runājošie, bet rietumu pusē — angļu valodā runājošie. Otavā atrodas vairākas universitātes un koledžas. Viena no tām, Otavas universitāte, ir iekļauta starp 15 vadošajām Kanādas universitātēm.

St. Julian's (Malta)

St. Julian's ir pilsēta Maltā, kura atrodas uz ziemeļiem gar krastu no valsts galvaspilsētas Valletas. Tā ir pazīstama ar uz tūrismu orientētiem uzņēmumiem, piemēram, viesnīcām, restorāniem un naktsklubiem, kuri ir centrēti galvenokārt apgabalā, kas pazīstams kā Paceville.  

Toronto (Kanāda)

Toronto (angļu: Toronto) ir pilsēta Kanādas dienvidrietumos pie Ontārio ezera un ir Ontārio provinces galvaspilsēta. Toronto ir piektā lielākā pilsētas Ziemeļamerikā aiz Mehiko, Ņujorkas, Losandželosas un Čikāgas. Toronto ir viena no multikulturālākajām un multietniskākajām pilsēta pasaulē (pilsētā ir arī ievērojama latviešu kopiena). Tā ir Kanādas finanšu centrs un ekonomikas dzinējspēks, kā arī valsts kultūras, mākslas…

Vankūvera (Kanāda)

Vankūvera (angļu: Vancouver) oficiāli Vankūveras pilsēta (City of Vancouver), ir ostas pilsēta Kanādā. Tā ir astotā lielākā pilsēta Kanādā. Vankūverā atrodas lielāka osta.

Viktorija (Kanāda)

Viktorija (angļu: Victoria) ir pilsēta Kanādā. Tā atrodas valsts galējos dienvidrietumos uz Vankūveras salas, aptuveni 100 km attālumā no Vankūveras, kas atrodas kontinentā. Pilsēta ir nosaukta Lielbritānijas karalienes Viktorijas vārdā. Viktorija ir viena no reģiona vecākajām pilsētām, briti šeit sāka dzīvot ap 1840. gadu. Pilsētā ir saglabājušās vairākas vēsturiskās celtnes. Viktorija ir populārs tūristu galamērķis.