Angļu valoda

Bostona (ASV)

Bostona (angļu: Boston) ir pilsēta ASV, Masačūsetsas štata lielākā pilsēta, kā arī šī štata administratīvais centrs. Šī ostas pilsēta atrodas pie Masačūsetsas līča, Safolkas apgabalā, Amerikas Savienoto Valstu ziemeļaustrumos.

Braitona (Anglija)

Braitona (angļu: Brighton) ir pilsēta Anglijas dienvidos Lamanša krastā. No XVIII gadsimta beigām līdz mūsdienām Braitona tiek uzskatīta par Anglijas prestižāko kūrortu. Politikā pazīstama kā Anglijas galveno politisko partiju ikgadējo konferenču vieta, bet mūzikā - kā grupas The Kooks dzimtene.

Devona (Anglija)

Devona jeb Devonšīra (angl. Devonshire, saīsinātais angl. Devon) ir grāfiste Anglijas dienvidrietumos. Galvaspilsēta - Eksetera, lielākā pilsēta - Plimuta. Devonā tiek audzēti kartupeļi, graudaugi un dārzeņi. Tā ir bagāta ar tādiem derīgajiem izrakteņiem, kā alva, varš, mangāns, dzelzs,sudrabs, akmeņogles, marmors, slāneklis un dažādas mālu šķirnes. Labi attīstīta zivjsaimniecība un kuģubūve. Šeit ir daudz labu līču, īpaši dienvidu krastā.

Londona (Anglija)

Londona (angļu: London) ir Apvienotās Karalistes galvaspilsēta pie Temzas upes Anglijas dienvidaustrumos. Jau vairākus gadsimtus Londona ir viens no svarīgākajiem pasaules tirdzniecības, finanšu, politikas,kultūras un tūrisma centriem. Londona tiek uzskatīta par pasaules kultūras galvaspilsētu. Tā ir pasaulē visvairāk tūristu apmeklētā pilsēta pasaulē, un ar pasaulē lielāko lidostu sistēmu.

Losandželosa (ASV)

Losandželosa (angļu: Los Angeles), saukta arī par Eņģeļu pilsētu (the City of Angels) vai saīsināti par L.A., ir pilsēta ASV dienvidrietumos pieKlusā okeāna. Tā ir lielākā Kalifornijas štata pilsēta un otrā lielākā ASV pēc Ņujorkas.

Ņujorka (ASV)

Ņujorka (angļu: New York City) ir pilsēta Ņujorkas štatā, ASV, tā ir visapdzīvotāka pilsēta ASV un Ņujorkas Metropoles centrs, kas ir viena no apdzīvotākajām metropolēm pasaulē. Ņujorkai ir liela nozīme vairākos sektoros — sakaros, finansēs, medijos, mākslā, modē, zinātnē, tehnoloģijās, izglītībā un izklaidē. Ņujorkā arī atrodas Apvienoto Nāciju galvenā mītne, kas Ņujorku padara par nozīmīgu ārvalstu darījumu vietu. Ņujorku…

St. Julian's (Malta)

St. Julian's ir pilsēta Maltā, kura atrodas uz ziemeļiem gar krastu no valsts galvaspilsētas Valletas. Tā ir pazīstama ar uz tūrismu orientētiem uzņēmumiem, piemēram, viesnīcām, restorāniem un naktsklubiem, kuri ir centrēti galvenokārt apgabalā, kas pazīstams kā Paceville.

Toronto (Kanāda)

Toronto (angļu: Toronto) ir pilsēta Kanādas dienvidrietumos pie Ontārio ezera un ir Ontārio provinces galvaspilsēta. Toronto ir piektā lielākā pilsētas Ziemeļamerikā aiz Mehiko, Ņujorkas, Losandželosas un Čikāgas. Toronto ir viena no multikulturālākajām un multietniskākajām pilsēta pasaulē (pilsētā ir arī ievērojama latviešu kopiena). Tā ir Kanādas finanšu centrs un ekonomikas dzinējspēks, kā arī valsts kultūras, mākslas…